جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

سیستم حضور و غیاب مدارس و دانشگاه ها

یکی از دغدغه های اصلی مدارس و دانشگاه ها، حضور و غیاب دقیق دانش آموزان ، معلمان و کارمندان است. علاوه بر این، ثبت ساعت ورود و خروج دانش آموزان از مدرسه به‌شکل دقیق صورت نمی‌گیرد و اطلاعات لازم برای والدین همواره در دسترس نیست.

سیستم حضور و غیاب مدارس و دانشگاه ها

 با این حال، تکنولوژی راه‌حل جدیدی برای این مسئله ارائه کرده است. با سیستم حضور و غیاب مدرسه و دانشگاه ها می توان ترددهای آنان را ثبت کرده و این اطلاعات را برای مسئولین مدرسه، دانشگاهها و والدین قابل دسترس می‌سازد. حتی این سیستم قادر است حضور و غیاب پرسنل، معلمان و اساتید را نیز نظارت کند و گزارش‌های جامعی را ارائه دهد. اطلاعات ورود و خروج و همچنین غیبت یا تاخیر آنان به وسیلهٔ کارت‌های خودکار ثبت شده و با هر بار کارت‌کشی، اطلاعات به صورت خودکار جمع آوری می شود. در ادامه این مطلب، سیستم پرداز شما را با سیستم حضور و غیاب مدرسه و دانشگاه ها آشنا می کند.

بیشتر بخوانید = دستگاه حضور و غیاب باشگاهی

استفاده از سامانه حضور و غیاب هوشمند در مدارس و دانشگاه ها چه مزایایی دارد؟

همان‌طور که اشاره شد، سیستم حضور و غیاب امکانات متعددی برای نظارت دقیق والدین و مسئولین مدرسه و دانشگاه ها  فراهم کرده است. از جمله استفاده از این سامانه به موارد ذیل اشاره کرد.

-ردیابی دقیق تردد دانش‌آموزان توسط والدین

سامانه حضور و غیاب هوشمند این امکان را به والدین میدهد که با دریافت گزارش دقیق ساعات ورود و خروج دانش‌آموزان از مدرسه از طریق پیامک یا آنلاین، بتوانند به طور دقیق نظارت کنند. این اقدام نه تنها به حفظ ایمنی دانش‌آموزان کمک می‌کند بلکه والدین را قادر می‌سازد تا به راحتی ترددهای فرزندان خود را پیگیری کنند.

-ارزیابی حضور واحد‌های معلمان و اساتید در کلاس درس

یکی از شاخص‌های ارزیابی عملکرد معلمان، اساتید و کادر مدرسه، حضور به موقع و منظم آن‌ها در محل تدریس است. سیستم حضور و غیاب مدارس و دانشگاه ها، به مدیران این امکان را می‌دهد که ساعات حضور و غیاب معلمان و اساتید را به دقت بررسی کنند. تجزیه و تحلیل آماری این ساعات، به مدیران این امکان را می‌دهد که کیفیت حضور معلمان و عملکرد پرسنل را ارزیابی کنند.

-امکان‌های محاسبه و کنترل کارکرد معلمان و اساتید

اگر که مدارس و دانشگاه ها با معلمین و اساتید حق التدیسی طرف قرارداد باشند، این امکان فراهم است که حقوق افراد را به‌صورت ساعتی محاسبه کنند.

-امکانات حضور و غیاب کلاسی 

یکی از ویژگی‌های مهم استفاده از سیستم‌های هوشمند برای حضور و غیاب دانش آموزان، این است که امکان حضور و غیاب بر اساس پایه تحصیلی یا رشته تحصیلی، یا به‌صورت کلاسی وجود دارد. هم‌چنین با استفاده از این سامانه، می‌توان حضور و غیاب را در زمانهای ورزشی، زنگ‌های تفریح و نیز در سالن امتحانات و بخش‌های دیگر مدرسه مانند آزمایشگاه نیز رصد کرد.

-ثبت سوابق ورود و خروج

با استفاده از نرم‌افزار حضور و غیاب هوشمند، می‌توان به راحتی سوابق ورود و خروج دانش‌آموزان و معلمان را در بازه‌های زمانی معین ثبت و بایگانی کرد. سپس مدیران قادرند این داده‌های آماری را به صورت دسته‌بندی شده و در قالب نمودار برای بررسی بیشتر حضور دانش آموزان و معلمان مورد بررسی قرار دهند

-دسته بندی مخاطبین

علاوه بر این، سیستم حضور و غیاب هوشمند قابلیت دسته‌بندی حضور و غیاب دانش‌آموزان، معلمان، اساتید و پرسنل مدرسه و دانشگاه ها را به طور جداگانه فراهم می‌کند؛ به این ترتیب مدیران قادرند به بررسی کیفیت حضور دبیران، اساتید و پرسنل نیز بپردازند. در واقع، سیستم‌های حضور و غیاب هوشمند به صورت جداگانه توانایی بررسی حضور و غیاب دانش‌آموزان، معلمان و اساتید را دارند.

-صرفه جویی در زمان و انرژی

برای مدارس با تعداد زیادی دانش‌آموز، حضور و غیاب سنتی زمان‌بر و پراکنده است. با استفاده از سامانه حضور و غیاب هوشمند، مدارس به‌راحتی و بدون هدر رفت زمان، می‌توانند حضور و غیاب را رصد و ثبت کنند.

-امنیت داده‌ها در سامانه حضور و غیاب هوشمند

آنچه که در این سامانه بسیار حائز اهمیت است امنیت داده هایی که جمع آوری می شود. این داده‌ها قابل تحلیل بوده و هیچ گونه خطای محاسباتی ندارند. در مقابل، در سیستم حضور و غیاب سنتی، خطاها و تقلب در ثبت اطلاعات امکان‌پذیر و تحلیل دقیق داده‌ها دشوار است. همچنین، داده‌های حضور و غیاب هوشمند در سامانه ذخیره شده و از دستکاری یا سرقت اطلاعات تضمین می‌شود.

-امکان ثبت حضور وغیاب از راه دور

یکی از ویژگی های مهم سیستم حضور و غیاب در مدارس هوشمند، امکان حضور و غیاب از راه دور است، امکانی که برای حضور و غیاب مجازی استفاده می شود. تصدیق حضور در کلاس‌های مجازی به صورت سنتی بسیار دشوار و زمان بر است، اما با استفاده از سیستم حضور و غیاب هوشمند مدارس و دانشگاه ها، فرایند حضور و غیاب در کلاس های مجازی با سرعت و دقت بالاتری قابل انجام است.

بیشتر بخوانید = دستگاه حضور و غیاب کارخانه و کارگاه ها

انتخاب دستگاه حضور و غیاب مناسب برای مدارس هوشمند و دانشگاه ها

درصورت تمایل به استفاده از یک سیستم حضور و غیاب هوشمند،  انتخاب بهترین دستگاه ممکن است چالش‌برانگیز باشد. هنگام انتخاب یک دستگاه حضور و غیاب، باید به غیر از کارایی و کیفیت آن، مواردی مانند تعداد اعضا را نیز در نظر داشته باشید. بر خلاف باور عموم که سیستم حضور و غیاب مدارس و دانشگاه ها را یک وسیله با کاربرد عمومی می‌دانند، سیستم حضور و غیاب مدارس و دانشگاه ها مناسب برای هر اداره یا مدرسه باید دارای ویژگی‌های خاصی باشد. برای انتخاب بهترین دستگاه برای مدارس و دانشگاه ها، به موارد زیر توجه کنید.
-در ابتدا باید نوع و ظرفیت دستگاه حضور و غیاب را برای محیط مدرسه هوشمند و دانشگاه انتخاب کنید. امکانات دستگاه‌های حضور و غیاب می‌توانند از جمله اثر انگشت، تشخیص چهره، تشخیص کف دست و یا کارت مخصوص باشند. به عنوان یک گزینه مفید، دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی به دلیل کاربرد آسان و دقت بالا به‌طور چشمگیری مناسب برای استفاده در مدارس است. همچنین، دستگاه‌های چند منطوره که از ترکیب تکنولوژی اثر انگشت و تشخیص چهره بهره می‌برند، نیز برای استفاده در محیط مدرسه مناسب هستند.
-اتصال به دستگاه‌های سخت‌افزاری یکی از عوامل اساسی برای بهبود کارایی سیستم حضور و غیاب محسوب می‌شود. برای این منظور، سیستم حضور و غیاب مدارس و دانشگاه ها باید دارای قابلیت اتصال به تلفن همراه باشد تا گزارش‌دهی به والدین و مدیران به‌طور آسانتر صورت پذیرد.
-استفاده آسان در محیط مدرسه از جمله ویژگی‌های حیاتی یک دستگاه حضور و غیاب مناسب برای مدارس است. زیرا عموماً حضور و غیاب در مدارس توسط معلمان یا دانش‌آموزان ثبت می‌شود و اگر دستگاه پیچیده باشد، ممکن است وقت و انرژی آن‌ها را تلف کند.

بهترین راه حل برای حضور و غیاب دانش آموزان کدام است؟

هدف اصلی از استفاده از سیستم حضور و غیاب هوشمند در مدارس، کنترل تردد دانش آموزان، دبیران و پرسنل مدرسه است. نرم‌افزارهای حضور و غیاب شرایطی را فراهم می کنند که بتوان اطلاعات ترددها را ثبت و نگهداری کرد. نرم‌افزارهای حضور و غیاب توسط شرکت‌های مهندسی با ویژگی‌ها و امکانات متنوع خود ارائه می‌شوند. بهترین نرم‌افزار حضور و غیاب مناسب برای مدارس، علاوه بر ثبت دقیق اطلاعات ورود و خروج دانش‌آموزان و پرسنل، امکاناتی نظیر مدیریت تعداد غیبت‌ها، ارزیابی ساعات کاری مفید دبیران و اساتید، گزارش رفت‌و آمد دانش آموزان به والدین، تعریف برنامه کلاسی و امکان تحلیل آماری داده‌ها را فراهم می‌کند. علاوه بر این، کیفیت و کارایی دستگاه، فضای کاربری راحت و امکان اتصال به موبایل نیز از دیگر ویژگی‌های یک سامانه حضور و غیاب ایده‌آل هستند.
شرکت سیستم پرداز یکی از معتبرترین شرکتهای ارائه دهنده نرم افزارهای حضور و غیاب، تجهیزات سخت افزاری اتوماسیون اداری و کنترل تردد در استان گیلان می‌باشد. نرم افزار حضور و غیاب سیستم پرداز با امکانات متنوع و قابلیت نصب آسان بر روی سیستم‌عامل‌های اندروید و iOS، امکان کنترل تردد دانش‌آموزان و دبیران را فراهم می‌کند. شما می‌توانید با متخصصان شرکت سیستم پرداز تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری در خصوص قابلیت‌ها و ویژگیهای نرم افزار حضور و غیاب هوشمند منتشر شده توسط این شرکت را دریافت کرده و مشاوره برای انتخاب بهترین سامانه هوشمند حضور و غیاب را دریافت نمایید.سیستم حضور و غیاب مدارس و دانشگاه ها

 

فهرست مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *