چرا دستگاه حضور و غیاب لازم است

دستگاه حضور و غیاب چگونه به مدیریت کارکنان کمک می کند؟

 

آیا خرید دستگاه حضور و غیاب مقرون به صرفه است؟

 

برای مدیریت عملکرد کارکنان و ارائه راهکارهای افزایش بهره وری لازم است که اطلاعاتی درمورد زمان حضور نیروی انسانی در محل کار داشته باشیم. سازمان های اداری و مجموعه های کارگاهی برای دستیابی به اطلاعاتی دقیق و مطمئن در این زمینه از ابزارهای ثبت تردد و دستگاههای حضور و غیاب استفاده می کنند. شاید در نگاه اول قیمت اینگونه دستگاه ها، استفاده از آن را مقرون به صرفه نشان ندهد، ولی در طول زمان با اجرای قوانین مربوط به زمان حضور کارکنان در محل کار و ارزیابی دقیق مقدار تأخیر و تعجیل و اضافه کار آنها، میتوان انگیزه حضور منظم و به موقع در محل کار را برایشان ایجاد نمود که موجب افزایش بهره وری خواهد شد و از سوی دیگر با محاسبه مقادیر مربوط به کسر کار از پرداخت دستمزد اضافه جلوگیری می شود.

 

 

محاسبه دقیق مقادیر مربوط به عملکرد کارکنان با استفاده از دستگاه حضور و غیاب

نرم افزار حضور و غیاب نانوتایم با انجام عملیات محاسباتی روی اطلاعات تردد پرسنل که بوسیله دستگاه حضور و غیاب جمع آوری شده است می تواند مقادیر دقیق اضافه کار ، کسر کار ، مرخصی ، مأموریت و غیره را در گزارشات متنوعی نمایش دهد و حتی با ایجاد فیش حقوق برای کارکنان می توان مبالغ پرداختی را با حذف خطای انسانی به دقت محاسبه نمود. امکان دسترسی آسان به سوابق حضور و غیاب کارکنان بهمراه جزئیات کامل از دیگر مزایای استفاده از نرم افزار می باشد، این موضوع هم موجب کاهش زمان رسیدگی و هم صرفه جویی در استفاده از کاغذ و لوازم نگهداری می شود.

 

 

 

رشد کسب و کار با استفاده درست از امکانات

 

گسترش فعالیت در هر کسب و کار و رشد هر مجموعه کاری ، مدیران را ناگزیر به استفاده از امکانات و ابزارهایی برای اداره منابع انسانی و مالی می کند. از جمله زمینه هایی که گسترش آن نیاز به برنامه ریزی وکنترل دقیق دارد، نیروی انسانی مجموعه می باشد که درصورت عدم کنترل موجب خسارت و نارضایتی فراوانی می شود. زمانبندی و محاسبه دقیق حضور کارکنان نیازمند ابزاری برای ثبت تردد و استخراج گزارشاتی قابل درک به همراه نمایش کامل مقادیر لازم برای محاسبه دستمزد و درنهایت صدور فیش حقوق می باشد.

 

 

 

 

انتخاب دستگاه حضور و غیاب مناسب هر کسب و کار چگونه است؟

هدف از خرید دستگاه حضور و غیاب ایجاد بستری مطمئن، آسان و سریع برای ثبت نمودن تردد کارکنان هر مجموعه است به گونه ای که امکان بروز خطا را به حداقل برساند. یک مورد از نگرانی های کارفرمایان درمورد دستگاه های حضور و غیاب، ثبت تردد فردی بجای دیگری می باشد که این اشکال در روش ثبت تردد بوسیله کارت در دستگاه حضور و غیاب وجود دارد، ولی با پیدایش روش های نوین تشخیص بیومتریک افراد، مانند تشخیص اثرانگشت و چهره، این نگرانی رفع شده است. در انتخاب دستگاه های بیومتریک نیز باید به نکاتی توجه نمود که مربوط به نحوه عملکرد دستگاه برای تشخیص افراد می باشد. شاید در ابتدا به دلیل قیمت بالاتر دستگاه های تشخیص چهره، تمایل به دستگاه هایی که تنها تشخیص اثرانگشت انجام می دهند بیشتر باشد، ولی باید توجه نمود که در کارگاه ها به دلیل انجام فعالیت های سخت و خشن، ممکن است انگشتان کارکنان کارگاه دچار خدشه و یا آغشته به موادی باشد که تشخیص اثر انگشتشان بوسیله دستگاه را دچار مشکل می کند و به این دلیل پیشنهاد اول برای مجموعه های کارگاهی خرید دستگاه های تشخیص چهره می باشد. اما در مجموعه ها و واحدهای اداری می توان از دستگاه تشخیص اثرانگشت استفاده نمود، زیرا کارکنان معمولاً دارای اثرانگشت واضح تری می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

منوی اصلی