جایگزینی تخته های سنتی به وایت برد های هوشمند( smart board):

برد هوشمند به زبان ساده یعنی دستگاهی که بتواند صفحه ی پروژکتور یا نمایشگر را لمسی کند و بتوان با یک قلم یا انگشت روی تصویر ایجاد شده نوشت و با قرار گرفتن در محیط ویندوز بتوان بدون استفاده از کیبورد و ماوس تنها با لمس کردن و استفاده از قلم های مخصوص به مدیریت اطلاعات بپردازیم، قرار گرفتن برد هوشمند در کنار نرم افزار خاص آموزشی محیط کلاسمان را تعاملی تر می کند .
در کلاس هوشمند، آموزگار و دانش آموز به يک نسبت در پيشبرد درس مشارکت مي نمايند. کلاس هوشمند مکاني است که همه امکانات نوشتاري، صوتي و تصويري براي آموزش بکار گرفته مي شود. وايت برد هوشمند يا اينتراکتيو، صفحه وايت برد مانندي است که مي تواند به عنوان وايت برد عادي، صفحه نمايش ويدئو پروژکتور يا کپي برد اکترونيکي بکار گرفته شود ولي عموما از آن براي کنترل لمسي نمايشگر استفاده ميگردد. برد هوشمند یا اسمارت بورد ( smart board) در ایران با نام های همچون : تخته ی هوشمند ، برد تعاملی ، وایت برد هوشمند ، کیت هوشمند سازی ، قلم هوشمند ، قلم لیزری ، مبدل هوشمند سازی و ... در بین مخاطبان خود جا باز کرده است. در حال حاضر قلم‌هاي هوشمند وارد نسل سوم خود شده‌اند و نسبت به نسل‌هاي قديمي خود امکانات و کيفيت بالاتري را دارا هستند.

سامانه هوشمند سازی تصویر دیتا پروژکتور و نمایشگرهای LCD بوده که در کنار هر نوع دیتا پروژکتور قرار می گیرد و تصویر دیتا پروژکتور روی هر سطحي (مانند دیوار، پرده نمایش و یا وایت برد معمولی) را هوشمند کرده و فراتر از یک برد هوشمند عمل می کند. از جمله مزایای منحصر به فرد این دستگاه می توان به قابلیت نوشتن روی پرده نمایش و کنترل اشاره گر ماوس از فاصله نزديك و همچنين از فاصله دور (تا 20 متری) با نور ليزر اشاره کرد. روی قلم Pen Grand Master 100 کليد هاي PageUp , PageDown , Enter , F11 , F5 , PrintScreen ،راست کلیک و چپ کلیک که به صورت ترکیبی نیز استفاده می شوند جهت سهولت کار با نرم افزار هاي مختلف تعبیه شده است.

PenGrandMaster100بهترین گزینه برای کاربرد ها و افراد ذیل می باشد:
1) تمامی اساتید محترم دانشگاه به علت پرتابل بودن دستگاه که در کیف مخصوص خود قرار داده می شود و به راحتی می تواند در یک کیف لپ تاپ جا گیرد.
2) هر جا که نیاز به استفاده پرتابل باشد و امکان تنظیمات دستی وجود نداشته باشد برای اینکه تنظیمات اولیه این دستگاه اتوماتیک بوده و شناسایی صفحه نمایش به صورت اتوماتیک در کمتر از 10 ثانیه انجام می شود لذا نیاز به انجام هیچگونه تنظیم دستی و یا فشار دادن نقاط با نوک قلم نمی باشد.

3) تمامی سالن های کنفرانس به علت وجود کلید های تابعی روی قلم برای کنترل و نوشتن روی اسلاید های پاورپنت در جلسات اداری و ارائه پایان نامه ها.
4) استفاده در آموزشگاه­های و سایت های کامپیوتر و مراکز آموزش ICDL به علت قابلیت کنترل محیط ویندوز (کار با منو ها و نرم افزاری ها)با اشعه لیزر
5) استفاده در کلاس های دانشگاه پیام نور که محتوای درسی به صورت اسلاید های پاورپینت و یا به صورت نرم افزاری ارائه می شود.
6) استفاده در مدارس به علت اینکه نرم افزار های آزمایشگاه مجازی ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست، حرفه و فن، الکترونیک و ... را می توان به صورت بسیار تاثیر گذار و تعاملی برای دانش آموزان یا دانشجویان به صورت لمسی انجام داد. با استفاده از نرم افزار تدریس الکترونیکی دبیر می توان تمامی محتوای آموزشی دبیر در طول یک جلسه را به صورت صوت و تصویر بدون نیاز به دوربین خاصی فیلم برداری کرده، آرشیو نموده و در اختیار دانش آموزان برای مرور در خانه قرار داد. با استفاده از Pen Grand Master 100 می توان کتاب های الکترونیکی در تمامی مقاطع تحصیلی را از فاصله 20 متری به صورت بسیار جذاب و تاثیر گذار برای دانش آموزان ورق زده ، دور نکات مهم خط کشیده و توضیحات اضافی خود را در میان متن کتاب اضافه نمود.


برد هوشمند پرومیتین یا (Active Board) یک صفحه نمایش بزرگ تعاملی است که سادگی تخته سیاه يا وايت برد را با قدرت رایانه و پروژکتور ترکیب می‌کند. بردهای تعاملی پرومیتین دانش آموزان را با تصاویر، فیلم‌ها، و صدای واضح مجذوب می‌کنند. بردهای تعاملی پرومیتین به شما این امکان را می‌دهد هر چیزی که قابلیت نمایش یا انجام دادن روی صفحه رایانه را داشته باشد روی برد تعاملی ديده شود و به همه کلاس‌ها جان ببخشد.

ابزار در خدمت آموزش
استراتژي شركت پروميتين در آموزش قرار دادن ابزار در خدمت آموزش است، به گونه اي كه با طراحي ابزارها ی بسيار آسان براي استفاده (User Friendly) و نرم افزارهاي ساده و پشتيباني از طريق وب سايت هاي متعدد ترس ، بيگانگي و ابهام كاربر نسبت به تكنولوژي را از بين مي رود.

آموزش تعاملي به جاي آموزش يك سويه
همان گونه كه پژوهش هاي دانشمندان تكنولوژي آموزشي مانند دكتر رابرت مارزانو نشان داده است آموزش تعاملي باعث ارتقاء يادگيري به ميزان حداقل 20 درصد خواهد بود.
لذا شركت پروميتين مفهوم تعامل در آموزش را به صورت هاي زير در سخت افزار و نرم افزار خود در نظر گرفته است:
الف : سخت افزارهاي تعاملي
ابزارهاي جانبي تعاملي پروميتين مانند ابزارهاي پاسخگويي، تخته همراه آموزگار ،ابزار نمايش اجسام (ويژيولايزار) همگي به گونه اي طراحي و ايجاد شده اند كه تعامل را در كلاس به ارمغان بياورند.

ب: نرم افزار تعاملي
تكنيك هاي محتوا سازي در نرم افزار محتوا سازي الكترو نيك پروميتين به گونه اي است که محتواهايي كه با این نرم افزار ساخته مي شوند دانش آموز را در حالت ابهام، هيجان و مشاركت قرار مي دهند و آموزش تعاملي را براي معلمان و دانش آموزان به ارمغان مي آورند.
بردهای هوشمند پروگرس:
چند لمسی (قابلیت پذیرش 4 لمس همزمان)
نرم افزار فارسی محتوا سازی درسی
مقاوم و مستقیم
تشخیص حرکات لمسی ترکیبی
صفحه ضد انعکاس با قابلیت نوشتن با ماژیک وایت برد
اتصال بدون سیم با کامپیوتر
نرم افزار محتوا ساز
امکان نصب اسپیکر مخصوص

مشخصات سخت افزاری

پذیرفتن 4 لمس همزمان

حالت چند لمسی

مادون قرمز

نوع تکنولوژی

سرامیک استیل مات

جنس صفحه

الی 12 میلی ثانیه

زمان پاسخگویی لمسی

از پورت USB 5 ولت

برق مورد نیاز

12800*9600

وضوح تصویر

ببش از 2400 نقطه در اینچ

رزولوشن داخلی

Windows XP-VISTA-7,Linux,Mac

سازگاری با  سیستم عامل های

دارد

حساس به لمس

دارد

ویژگی های ماوس

دارد

قابلیت نوشتن با ماژیک وایت برد

دارد

جای قرار دادن قلم

پورت USB و وایرلس اختیاری

ارتباط با کامپیوتر

40 الی 70 درجه سانتی گراد

کارکرد در دمای محیطی

30% الی 90 %

کارکرد در رطوبت محیطی

1سال

گارانتی

اختیاری

داشتن اسپیکر

4کاربر همزمان

تعداد کاربران همزمان

تقریبا 22 کیلوگرم

وزن

78اینچ

ابعاد

بر روی دیوار و

پایه (ثابت و متحرک)

قابلیت نصب

   

 

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به شرکت سیستم پرداز گیل میباشد. طراحی و اجرا: رایمون نگارش

copyyright   2013